دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال پاسخ اصولی به دغدغه‌های جامعه است

دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال پاسخ اصولی به دغدغه‌های جامعه است

دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال پاسخ اصولی به دغدغه‌های جامعه است

تاریخ: 1400/04/26

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال پاسخ اصولی به دغدغه‌های جامعه است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی خود را متعلق به مردم می‌داند و به دنبال پاسخگویی صحیح و اصولی به دغدغه‌های موجود در جامعه است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی در نشست مشترک رؤسای واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که به‌صورت مجازی برگزار شد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال تحقق مأموریت‌ها و رسالت‌های جدید یعنی دانشگاه اجتماعی، کارآفرین و حل مسئله مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است.
وی مطرح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی قدمتی نزدیک به قدمت انقلاب شکوهمند اسلامی ایران دارد و به عنوان یک مجموعه مردمی و انقلابی براساس ظرفیت‌هایی که داراست، می‌تواند به عنوان نهادی مؤثر و معین در کشور و کنار دولت‌ها فعالیت و گره‌گشایی کند.
دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان به‌صورت یکنواخت در شهرستاهای استان پراکنده و مشغول به فعالیت هستند، توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی خود را متعلق به مردم می‌داند و به دنبال پاسخگویی صحیح و اصولی به دغدغه‌های موجود در جامعه است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه این دانشگاه با سه وزارتخانه آموزش و پرورش، آموزش‌عالی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌صورت مستقیم در ارتباط است، عنوان کرد: پسوند دانشگاه آزاد، کلمه اسلامی است که بیانگر تکیه و تأکید این دانشگاه بر ارزش‌های اسلامی و انقلابی است.
وی با بیان اینکه امور مالی در دانشگاه آزاد اسلامی بدون بهره‌گیری از بودجه‌های دولتی و درآمدهای نفتی مدیریت می‌شود، مطرح کرد: در حالی که بیش از یک سوم جمعیت دانشجویی کشور در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند و بیش از ۷۰ هزار عضو هیئت‌علمی و کارمند در دانشگاه اشتغال مستقیم دارند که نشان دهنده نقش دانشگاه برای تحقق مأموریت‌های آموزشی، اجتماعی و کارآفرینی است.

این مقام مسئول با تاکید بر انعقاد بیش از ۳۰ تفاهم‌نامه همکاری با نهادهای اجرایی و صنعتی اظهار کرد: مرزبندی‌ها برای کشور زیانبار است و باید مقوم و حامی یکدیگر بود؛ چرا که تمام مجموعه‌ها متعلق به مردم و نظام هستند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بر تعامل و همکاری نزدیک و دوجانبه اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و دانشگاه تأکید و اظهار کرد: واحدها و مراکز آموزشی استان به نفس قدسی شهدای گمنام معطر شده است و این ظرفیت در چند واحد دیگر نیز وجود دارد که امیدواریم در آینده افتخار میزبانی از شهدای سرافراز را داشته باشیم.
وی با بیان اینکه یادمان شهدای گمنام زیارتگاه و جایگاه ارزشمندی است که بار مثبت و معنوی فراوانی در دانشگاه‌ها دارد، گفت: درس آشنایی با دفاع مقدس نیز در امتداد راه شهداست که ظرفیت علمی و فرهنگی قابل توجهی در دانشگاه به وجود آورده است.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با تشکر از اعتماد مجموعه اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به دانشگاه آزاد اسلامی استان بر ایجاد کارگروه مشترک تأکید و اظهار کرد: ضمن بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشترک امکان ارائه خدمات تخصصی مناسب فراهم شود.

دانشگاه اساس تربیت انسان است
در ادامه این نشست علیرضا غریبی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با تبریک ماه ذی‌الحجه اظهار کرد: انسان در این ماه خود را در آغوش خدا می‌بیند.
وی با بیان اینکه پسوند اسلامی هویت و شناسنامه دانشگاه‌ آزاد اسلامی است، یادآور شد: دانشگاه اساس تربیت انسان است، دانشگاه مکان مهمی است که زیربنا و جوهره علمی و تربیتی فرزندان ما در آن رخ می‌دهد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر، دفاع مقدس را مربوط به آحاد ملت دانست و بیان کرد: دفاع مقدس باعث سربلندی و سرافرازی همه مردم است.
غریبی به اهمیت پرداختن به موضوع دفاع مقدس در دانشگاه اشاره کرد و افزود: پرداختن و گفتن از شهدا خیر دنیا و آخرت را به همراه دارد. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با تأکید بر اینکه ما و همه مسئولان مدیون شهدا هستیم، افزود: رزمندگان و شهدای ما رفتند تا امنیت در کشور حکمفرما باشد.
در پایان این نشست رؤسای مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گزارشی از برنامه‌های اجرایی دانشگاه با محور دفاع مقدس ارائه دادند.


دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناوه در سال۱۳۸۲ در یک فضا در درون شهر راه اندازی و تاسیس گردید و در حال حاضر در یک محیط مستقل به وسعت ۳۰ هکتار و در نوار ساحلی خلیج فارس در شهر واقع شده است. بازار تجاري بندر گناوه امروزه به عنوان يكي از بزرگترين، مهمترين و شناخته ترين بازارهاي جنوب كشور به شمار مي رود. که هر ساله میزبان هزاران نفر از مردم سرتاسر ایران است. که برای خرید به این شهر می‌آیند. (که به عنوان بزرگترین قطب تجاری جنوب کشور شناخته شده است.) گناوه کنونی در ساحل خلیج فارس و میان بوشهر بندر دیلم به فاصله هیجده کیلومتری شرق خور امام حسن واقع است. در حال حاضر در این واحد دانشگاهی حدود 1000 دانشجو در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند. این واحد دانشگاهی با دارا بودن تجهیزات آزمایشگاهی و سالن اجتماعات مجهز ، محیطی مناسب را برای تحصیل دانشجویان فراهم نموده است.