كارداني ناپيوسته امور گمركي

اطلاعات رشته تحصیلی كارداني ناپيوسته امور گمركي

هدف آموزش و تربیت افرادى است که پس از طى یک دورهٔ آموزشى دو ساله ضمن تأمین نیازهاى فعلى گمرک ایران بتوانند قسمتى از نیروى انسانى مورد نیاز بخش دولتى و خصوصى به‌ ویژه در رابطه با اجراء قانون امور گمرکى و آئین‌نامهٔ اجرائى آن، مقررات صادرات و واردات و دیگر قوانین و مقررات مرتبط به گمرک را تأمین کنند. طول دوره دو سال است. گذراندن چند واحد دروس پیش‌دانشگاهى نیز الزامى است. همچنین در طول تحصیل دوره‌هاى کارآموزى نیز زیر نظر مدرسان مرکز آموزش عالى امور اقتصادى و دارائى در واحدهاى گمرکى وجود خواهد داشت. دروس به ‌صورت عمومی، پایه و اختصاصى است. فارغ‌التحصیلان قادر به فعالیت‌هاى زیر خواهند بود:
– ارائهٔ خدمت مفید و مؤثر در مشاغل تخصیص یافته در رشته‌هاى شغلى ارزیاب گمرک: مدیر امور گمرکی، کارشناس امور گمرکى (در صورت کسب تجارب و شرایط احراز) و سایر امور فنى و اجرائى گمرک ایران.
– انجام امور گمرکى مؤسسات بازرگانى و صنعتى بخش‌هاى خصوصى و عمومى و اشتغال در آنها.

دكتر شراره حميد
مدير گروه و هيات علمي
07733148399
عبدالرضا يوسفي
كارشناس آموزش
07733148399

رکوردی یافت نشد !

رکوردی یافت نشد !

رکوردی یافت نشد !
دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناوه در سال۱۳۸۲ در یک فضا در درون شهر راه اندازی و تاسیس گردید و در حال حاضر در یک محیط مستقل به وسعت ۳۰ هکتار و در نوار ساحلی خلیج فارس در شهر واقع شده است. بازار تجاري بندر گناوه امروزه به عنوان يكي از بزرگترين، مهمترين و شناخته ترين بازارهاي جنوب كشور به شمار مي رود. که هر ساله میزبان هزاران نفر از مردم سرتاسر ایران است. که برای خرید به این شهر می‌آیند. (که به عنوان بزرگترین قطب تجاری جنوب کشور شناخته شده است.) گناوه کنونی در ساحل خلیج فارس و میان بوشهر بندر دیلم به فاصله هیجده کیلومتری شرق خور امام حسن واقع است. در حال حاضر در این واحد دانشگاهی حدود 1000 دانشجو در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند. این واحد دانشگاهی با دارا بودن تجهیزات آزمایشگاهی و سالن اجتماعات مجهز ، محیطی مناسب را برای تحصیل دانشجویان فراهم نموده است.