كارداني ناپيوسته حسابداري

اطلاعات رشته تحصیلی كارداني ناپيوسته حسابداري

آشنایی با رشته کاردانی حسابداری

کاردانی حسابداری از رشته هایی است به عنوان رشته شناور شناخته می شود به این معنی که ، در زیرگروه چهار كنكور تجربی ، زیرگروه یک کنکور  ریاضی و زیر گروه سه کنکور  انسانی قرار دارد و با توجه به این امر ، می توان گفت تمامی علاقه مندان در هر سه گروه آزمایشی نظری ، می توانند رشته کاردانی حسابداری را انتخاب کنند و به تحصیل در این رشته مشغول باشند.

 

 
 

توانایی های یک فارغ التحصیل رشته کاردانی حسابداری

فردی که در رشته کاردانی حسابداری تحصیل می کند باید بتواند گزارش مالی محل کارش را بصورت جامع ارائه دهد ، پس نیاز است که تسلط نگارشی او در سطح خوبی باشد و گزارش کار هایی با متن و ادبیات و نگارش خوب ارائه دهد.

یکی دیگر از خصوصیت هایی که دانشجوی رشته کاردانی حسابداری باید داشته باشد این است که بتواند ساعت های طولانی پشت کامپیوتر و میز کار با عدد و رقم ها سر و کله بزند و معادلات ریاضی را انجام دهد و به حساب های محل کارش رسیدگی کند.

فارغ التحصیلان این رشته ، با توجه به واحدهای گذرانده شده در طول چهار ترم و فراگیری نرم افزار های مخصوص رشته کاردانی حسابداری در حین تحصیل ، باید قادر انجام موارد زیر باشند:

  1. انجام کلیه امور حسابداری در موسسات بازرگانی بانک ها ، واحدهای تولیدی و صنعتی
  2. اشتغال به حرفه حسابداری به عنوان شخصی تحصیل کرده در رشته کاردانی حسابداری در موسسات حسابرسی
  3. طرح و اجرای سیستم های مالی در موسسات بازرگانی و صنعتی 
  4. و … .

 

 
 

میزان ظرفیت و دانشگاه های ارائه دهنده کاردانی حسابداری

رشته کاردانی حسابداری چند سالی است که در دانشگاه های روزانه و غیرانتفاعی هم به صورت با آزمون و هم بدون آرمون و صرفا با سوابق تحصیلی پذیرش دارد ، البته این رشته در دانشگاه های آزاد نیز ارائه می شود.

 

دكتر فرزاد كشاورز
مديرگروه و هيات علمي
07733148399
عبدالرضا يوسفي
كارشناس آموزش
07733148399

رکوردی یافت نشد !

رکوردی یافت نشد !

رکوردی یافت نشد !
دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناوه در سال۱۳۸۲ در یک فضا در درون شهر راه اندازی و تاسیس گردید و در حال حاضر در یک محیط مستقل به وسعت ۳۰ هکتار و در نوار ساحلی خلیج فارس در شهر واقع شده است. بازار تجاري بندر گناوه امروزه به عنوان يكي از بزرگترين، مهمترين و شناخته ترين بازارهاي جنوب كشور به شمار مي رود. که هر ساله میزبان هزاران نفر از مردم سرتاسر ایران است. که برای خرید به این شهر می‌آیند. (که به عنوان بزرگترین قطب تجاری جنوب کشور شناخته شده است.) گناوه کنونی در ساحل خلیج فارس و میان بوشهر بندر دیلم به فاصله هیجده کیلومتری شرق خور امام حسن واقع است. در حال حاضر در این واحد دانشگاهی حدود 1000 دانشجو در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند. این واحد دانشگاهی با دارا بودن تجهیزات آزمایشگاهی و سالن اجتماعات مجهز ، محیطی مناسب را برای تحصیل دانشجویان فراهم نموده است.