كارشناسي ناپيوسته آموزش زبان انگليسي

اطلاعات رشته تحصیلی كارشناسي ناپيوسته آموزش زبان انگليسي

امروزه با توجه به گسترده شدن ارتباطات بین کشور ها ، یادگیری زبان بین المللی (زبان انگلیسی) بیشتر از گذشته حائز اهمیت می باشد. یکی از دغدغه هایی که بسیاری از افراد به هنگام انتخاب رشته هر یک از گرایش های زبان انگلیسی به عنوان رشته دانشگاهی با آن مواجه می شوند ، این گفته است که “می توانیم زبان انگلیسی را به راحتی در آموزشگاه های خصوصی یاد بگیریم و نیازی به تحصیلات دانشگاهی نداریم” ، در این مورد باید گفت که تحصیلات دانشگاهی یک تحصیلات آکادمیک است و عناوینی همچون نگارش ، زبان شناسی ، نقد ادبی در رشته ادبیات انگلیسی و نیز روش تدریس بسیار گسترده تر آموزش داده می شوند. بنابراین همین مسئله شرایط شغلی خوبی را برای کسانی که دارای مدرک دانشگاهی این رشته می باشند ، فراهم می کند.

هدف از رشته آموزش زبان انگلیسی ، تربیت آموزگارانی است که بتوانند حضور پررنگ و موثری در امر آموزش داشته باشند. امروز قصد داریم بازار کار رشته آموزش زبان انگلیسی که یکی از سه گرایش زبان انگلیسی می باشد را مورد بررسی قرار دهیم.

فارغ التحصیلان این رشته می توانند در زمینه های مختلفی غیر از امر آموزش هم فعالیت داشته باشند.

توانایی ها و تخصص های لازم در رشته آموزش زبان انگلیسی

زبان انگلیسی دارای سه گرایش آموزش زبان انگلیسی (دبیری زبان انگلیسی) ، زبان و ادبیات انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی می باشد که هر کدام دارای دروس اختصاصی متفاوت در دانشگاه می باشند. آموزش زبان انگلیسی دارای 137 واحد در مقطع کارشناسی می باشد که دانشجویان با گذراندن این دروس ، مهارت های لازم در حوزه های نگارش ، اصل تدریس ، برخی مسائل روانشناسی و… را کسب می نمایند. این رشته در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هم با همین عنوان ارائه می شود.

دانشجویان در این رشته به بررسی مسائل مرتبط با یادگیری و آموزش زبان انگلیسی می پردازند. همچنین آنان با گذراندن دروسی تحت عنوان زبان شناسی و روش تدریس سعی دارند تا مشکلات و موانع یادگیری زبان را مورد مطالعه قرار دهند و راه حل هایی را نیز ارائه نمایند.

آموزش زبان انگلیسی رشته ای است که در آن مسائلی مانند روانشناسی و جامعه شناسی در امر آموزش و یادگیری نیز عنوان می شوند که دانشجویان می توانند با فراگیری آنان حضور موفقی در زمنیه تدریس داشته باشند.

یک آموزگار می بایست توانایی برقراری ارتباط موثر و کارآمد با دانش آموزان خود را دارا باشد. همچنین استفاده از روش های اثر بخش در امر آموزش ، توانایی آنالیز سطح یادگیری هر یک از دانش آموزان و تلاش برای بهبود یادگیری آنان از دیگر مهارت های فارغ التحصیلان گرایش آموزش زبان انگلیسی می باشد.

ناگفته نماند که دانشجویان این رشته تنها نباید به دروس دانشگاهی اکتفا کنند بلکه باید مطالعه خود را در زمینه تحصیلی افزایش داده تا در مسیر کاری خود موفق تر ظاهر شوند.

دكتر احمد خليفه
مديرگروه و هيات علمي
07733148399
عبدالرضا يوسفي
كارشناس آموزش
07733148399

رکوردی یافت نشد !

رکوردی یافت نشد !

رکوردی یافت نشد !
دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناوه در سال۱۳۸۲ در یک فضا در درون شهر راه اندازی و تاسیس گردید و در حال حاضر در یک محیط مستقل به وسعت ۳۰ هکتار و در نوار ساحلی خلیج فارس در شهر واقع شده است. بازار تجاري بندر گناوه امروزه به عنوان يكي از بزرگترين، مهمترين و شناخته ترين بازارهاي جنوب كشور به شمار مي رود. که هر ساله میزبان هزاران نفر از مردم سرتاسر ایران است. که برای خرید به این شهر می‌آیند. (که به عنوان بزرگترین قطب تجاری جنوب کشور شناخته شده است.) گناوه کنونی در ساحل خلیج فارس و میان بوشهر بندر دیلم به فاصله هیجده کیلومتری شرق خور امام حسن واقع است. در حال حاضر در این واحد دانشگاهی حدود 1000 دانشجو در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند. این واحد دانشگاهی با دارا بودن تجهیزات آزمایشگاهی و سالن اجتماعات مجهز ، محیطی مناسب را برای تحصیل دانشجویان فراهم نموده است.