كارهاي عمومي ساختمان كارداني پيوسته

اطلاعات رشته تحصیلی كارهاي عمومي ساختمان كارداني پيوسته

رشته كارهاي عمومي ساختمان

با بررسی وضعیت نیروی انسانی صنایع کشور، خلاء کاردانی که بتواند مشکلات اجرایی را در زمینه های مختلف ساختمانی برآورده سازد کاملاً احساس می گردد. برای رفع این کمبود ایجاد دوره های کاردانی پیوسته و ناپیوسته ضروری به نظر می آید.  این متخصصان فضای خالی بین مهندسان متخصص عمران و کارگران ماهر را در زمینه کارهای عمرانی پر می­کنند. هدف این دوره، تربیت کاردان کارهای عمومی ساختمان با جهت گیری فنی است و لذا در طراحی برنامه علاوه بر مهارتهای فنی، تفکر طراحی نیز مورد توجه بوده است لذا برنامه درسی در قالب کاردانی و با لحاظ کردن سهم دروس در نظر گرفته شده در آموزشهای علمی - کاربردی وزارت فرهنگ و آموزش عالی تهیه شده است.

ضوابط و شرایط ورودیها

فارغ التحصیلان دوره های سه ساله فنی و حرفه ای و کاردانش در رشته مربوطه

قبولی در آزمون سراسری

 داشتن شرایط عمومی

 صنعت و بازار کار

مشاغل فارغ التحصیلان:

 فراگیران پس از گذراندن دوره کاردانی قابلیتهای لازم برای اشتغال در زمینه های زیر را بدست خواهند آورد

سرپرست پروژه ساختمانی

نقشه کشی ساختمان ( پروژه های کوچک و بزرگ)

کنترل کننده و بیان کننده نقشه در محل احداث پروژه ها

به عنوان مترور در مهندسین مشاور به شرکتهای ساختمانی متره و برآورد کننده

بی شک در کارهای ساختمانی، فعالیت های بسیاری انجام می گیرد که قسمت عمده ای از این فعالیت ها به کارهای عمومی در ساختمان تعلق دارد ولی از فارغ التحصیلان این دوره قابلیتهای زیر انتظار می رود  که

برنامه ریزی مراحل کار و سازماندهی و کنترل پروژه ساختمانی با مقطعی از پروژه بزرگ در کارگاه ساختمان

انتقال اطلاعات فنی مورد نیاز کارگاههای ساختمانی به کارگران

نظارت بر پروژه های کوچک ساختمانی

تهیه نقشه های محاسباتی در دفاتر مهندسین یا سازمانهای مربوط

سرپرستی کارگاه کوچک ساختمانی و یا مقطعی از یک پروژه

کار در کارگاه به عنوان دستیار دروس عملی در کنار مدرس

متره و برآورد پروژه ها

آمار و اطلاعات نیز به ما می گوید که صنعت ساختمان سازی نیاز مبرمی به تخصص فارغ التحصیلان کاردانی فنی کارهای عمومی ساختمان دارد.

دكتر سيد علي تربن
مدير گروه
07733148399-
عبدالرصا يوسفي
كارشناس آموزش
07733148399
-

رکوردی یافت نشد !

رکوردی یافت نشد !

رکوردی یافت نشد !
دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناوه در سال۱۳۸۲ در یک فضا در درون شهر راه اندازی و تاسیس گردید و در حال حاضر در یک محیط مستقل به وسعت ۳۰ هکتار و در نوار ساحلی خلیج فارس در شهر واقع شده است. بازار تجاري بندر گناوه امروزه به عنوان يكي از بزرگترين، مهمترين و شناخته ترين بازارهاي جنوب كشور به شمار مي رود. که هر ساله میزبان هزاران نفر از مردم سرتاسر ایران است. که برای خرید به این شهر می‌آیند. (که به عنوان بزرگترین قطب تجاری جنوب کشور شناخته شده است.) گناوه کنونی در ساحل خلیج فارس و میان بوشهر بندر دیلم به فاصله هیجده کیلومتری شرق خور امام حسن واقع است. در حال حاضر در این واحد دانشگاهی حدود 1000 دانشجو در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند. این واحد دانشگاهی با دارا بودن تجهیزات آزمایشگاهی و سالن اجتماعات مجهز ، محیطی مناسب را برای تحصیل دانشجویان فراهم نموده است.