كارداني پيوسته برق الكترونيك

اطلاعات رشته تحصیلی كارداني پيوسته برق الكترونيك

– مقدمه :

برنامه دوره دوساله کاردانی پیوسته  برق الکترونیک عمومی بر اساس چهارچوب آموزشهای علمی- کاربردی طراحی و تدوین شده است و فارغ‌التحصیل از میزان درک، قدرت استدلال اطلاعات دانش و مهارت یک متخصص کاردان برخوردار خواهند بود.

– تعریف و هدف :

برنامه دوره دوساله کاردانی پیوسته الکترونیک عمومی در ادامه برنامه دوره سه ساله فنی‌وحرفه‌ای الکترونیک تهیه شده است و هدف آن تربیت کاردان می‌باشد که علاوه بر داشتن اطلاعات و مهارت‌های کافی در زمینه عملی، توانایی‌های نظری و تفکر طراحی در مشاغل مرتبط را داشته است.

– ضرورت و اهمیت :

عدم رشد صنعتی و وابستگی‌های تکنولوژیکی در هر جامعه سبب می‌شود که اقتصاد و سیاست جامعه نیز از استقلال واقعی فاصله بگیرد، از این رو هنگامیکه از استقلال در تمام شئون جامعه سخن به میان می‌آید، باید به رشد و استقلال صنایع در جهت نیل به اهداف خودکفائی اندیشید.

از آنجا که فراگیران آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای باید در آینده گردش چرخ‌های مدیریت فنی‌وحرفه‌ای و اداره‌ی حیاتی صنایع را به عهده گیرند، آماده‌سازی آنان برای ورود به سنگر تولید و سازندگی و طراحی سیستم‌های آموزش کاردان برای جامعه‌ی امروز ما ضرورتی مسلّم و انکارناپذیر است.

ارتباط آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای با بازار کار و اشتغال فارغ‌التحصیلان، مستلزم آموزش و ارائه توانایی‌های تکنیکی به فراگیران این رشته‌ها است به نحوی که میزان رشد آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای متناسب با نیازهای واحدهای صنعتی و تولیدی باشد.

جهت‌گیری اصلی در نظام جدید آموزش متوسطه، تأمین و تربیت نیروی انسانی ماهر در کشور و افزایش سهم آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای در کل آموزش‌های متوسطه کشور است و برای وصول به اهداف این طرح که نگرش ملی آن بر موضوع تربیت نیروی انسانی ماهر تکیه می‌کند، برنامه‌ریزی دقیق و بررسی نیازهای کمی و کیفی واحدهای صنعتی و تولیدی از اهم موضوعات است.

پیشرفت علم الکترونیک سبب رشد سریع تکنولوژی و توسعه کشورهای صنعتی شده و تدریجاً سیستم‌های الکترونیکی جایگزین سیستم‌های قدیمی می‌شود. بنابراین کمبود متخصص در این زمینه قطعاً در راه‌اندازی نگهداری و کنترل کارخانجات اثر منفی خواهد گذاشت. از این روست که مسئولین و دست اندرکاران آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای باید نهایت تلاش و توان خود را در راستای آموزش‌های مرتبط با الکترونیک بکار بندند.

– نقش و توانایی :

– سرویس و نگهداری دستگاه‌های ساده الکترونیکی

– طراحی مدارهای چاپی با استفاده از رایانه

– سازماندهی و کنترل

– سرپرستی افراد تحت نظر (کارگران)

– انتقال اطلاعات فنی مربوط به مدار، قطعه و کاتالوگ دستگاه‌های الکترونیکی به کارگران و پرسنل تحت سرپرستی

– مشاغل قابل احراز :

– کاردان تعمیر وسایل صوتی و تصویری

– کاردان نصب و راه‌اندازی دستگاه‌های الکترونیکی ماشین‌آلات صنعتی

– سرپرست خط تولید وسایل الکترونیکی

– مربی آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای

– ضوابط و شرایط پذیرش دانشجو :

– فارغ‌التحصیلان دوره سه ساله فنی‌وحرفه‌ای در رشته الکترونیک و یا دوره چهار ساله در رشته الکترونیک

– قبولی در آزمون سراسری

– دارا بودن توانایی جسمانی لازم و شرایط عمومی

تبصره : دیپلمه‌های مرتبط از شاخه کاردانش مشروط به گذراندن دروس جبرانی.

 

 

دكتر اسما لك
مدير گروه
07733148399-
عبدالرضا يوسفي
كارشناس اموزش
07733148399

رکوردی یافت نشد !

رکوردی یافت نشد !

رکوردی یافت نشد !
دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناوه در سال۱۳۸۲ در یک فضا در درون شهر راه اندازی و تاسیس گردید و در حال حاضر در یک محیط مستقل به وسعت ۳۰ هکتار و در نوار ساحلی خلیج فارس در شهر واقع شده است. بازار تجاري بندر گناوه امروزه به عنوان يكي از بزرگترين، مهمترين و شناخته ترين بازارهاي جنوب كشور به شمار مي رود. که هر ساله میزبان هزاران نفر از مردم سرتاسر ایران است. که برای خرید به این شهر می‌آیند. (که به عنوان بزرگترین قطب تجاری جنوب کشور شناخته شده است.) گناوه کنونی در ساحل خلیج فارس و میان بوشهر بندر دیلم به فاصله هیجده کیلومتری شرق خور امام حسن واقع است. در حال حاضر در این واحد دانشگاهی حدود 1000 دانشجو در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند. این واحد دانشگاهی با دارا بودن تجهیزات آزمایشگاهی و سالن اجتماعات مجهز ، محیطی مناسب را برای تحصیل دانشجویان فراهم نموده است.