كارداني پيوسته صنايع فلز

اطلاعات رشته تحصیلی كارداني پيوسته صنايع فلز

رشته ی صنايع فلزي

پس ازكشف فلزتوسط بشر، نقش اين عنصرآنقدر شگفت انگيز شـد كه به نام صنعتي مهـم و كاربردي زنـدگي بشـر را متحـول ساخت وآنقدر پيشرفت كرد كه از نام يك صنعت به صنايع فلزي تغيير نام داد.

با توجه به بهره گيري فلزات و بكارگيري آنها در حد گسترده، سازه ها، نيم ساختــه ها و مصنـوعات فلـزي در مراكـز توليـدي، صنعتـي و خدمـاتي از اهميت ويژه اي برخوردارند و در راستـاي پيشـرفت صنـايـع و تعـدد مصنـوعات فلـزي استفاده از تكنـولوژي نوين در طراحي و محاسبـات سازه هاي فلزي، بسيار چشمگير بوده و جامعه صنعتي كشور نيـاز مبرم به فارغ التحصيلان رشته مذكور دارد.

هنرجويان اين رشته در طي دوران تحصيل با محاسبات فني، رسم فني،تكنولوژي جوشكاري اعم ازقوس الكتريكي،مقاومتي و شعله ي گاز، تكنولوژي و كارگاه تغيير شكل نيـم سـاختـه ها، متالوژي عمـومي و شناخت مواد صنعتي، اجزا ماشين، برش و تغـيـيـر شكـل نيـم ساخـتـه هـاي فلـزي، ورق كـاري و ... آشنـا مي شوند.

در ضمن زمينه هاي شغلي رشته مذكور عبارت است از:

۞ خمكاري ورق هاي فلزي، لوله و پروفيل

۞ ورقكاري و كار با دستگاه نقطه جوش

۞ ساخت انواع كابينت فلزي، كمد، ميزتحرير، فايل و ...

۞ لحيم كاري نرم و سخت

۞ جوشكاري اسكلت هاي فلزي، مخازن آب و ...

۞ جوشكاري با شعله گاز، قوس الكتريكي و مقاومتي

۞ جوشكاري با گازهاي محافظ و زير پودري

۞ جوشكاري با آرگون و الكترود مصرف شدني

۞ برش كاري گاز و برق

۞ جوشكاري انواع درب و پنجره و حفاظتوانايي هاي لازم:

داوطلب ورود به اين رشته علاوه بر ساير شرايط بايد از قدرت طراحي، خلاقيت ذهني و تجسم فضايي بالايي برخوردار بوده و از آنجـايي كه در كارگاه با انـواع دستـگـاه هايي مانـنـد خم كـن، گيوتين، نورد، جوشكاري و ...كار ميكنند حتماً بايددانش آموزان اين رشته از نظر فيزيك بدني در شرايط مناسبي باشند.

زمينه هاي شغلي رشته مذكور عبارت است از:

۞ خمكاري ورق هاي فلزي، لوله و پروفيل

۞ ورقكاري و كار با دستگاه نقطه جوش

۞ ساخت انواع كابينت فلزي، كمد، ميزتحرير، فايل و ...

۞ لحيم كاري نرم و سخت

۞ جوشكاري اسكلت هاي فلزي، مخازن آب و ...

۞ جوشكاري با شعله گاز، قوس الكتريكي و مقاومتي

۞ جوشكاري با گازهاي محافظ و زير پودري

۞ جوشكاري با آرگون و الكترود مصرف شدني

۞ برش كاري گاز و برق

۞ جوشكاري انواع درب و پنجره و حفاظ و...

نحوه ادامه تحصيل هنرجويان:

كليه هنرجويان شاخه فني حرفه اي و كاردانش، پس از پايان دوره سه ساله و اخذ ديپلم مي توانند به طرق ذيل در سطوح بالاتر ادامه تحصيل دهند:

1- بدون گذراندن دوره پيش دانشگاهي در آزمون سراسري دوره كارداني پيوسته شركت نموده و پس از احراز قبولي در يكي از آموزشكده هاي فني حرفه اي سراسركشور ادامه تحصيل داده و موفق به اخذ مدرك كارداني شوند.

2- بدون گذراندن دوره ي پيش دانشگاهي در آزمون ورودي آموزشكده هاي وابسته به دانشگاه جامع تكنولوژي (علمي_ كاربردي)شركت نموده و پس از احراز قبولي ادامه تحصيل داده و موفق به اخذ مدرك كارداني شوند.

3- بدون گذراندن دوره پيش دانشگاهي در آزمون سراسري دانشگاه آزاداسلامي شركت نموده و پس از احراز قبولي، در دوره كارداني پيوسته ادامه تحصيل داده و موفق به اخذ مدرك كارداني شوند.

4- در آزمون تغيير رشته يكي از دوره هاي پيش دانشگاهي هنر،علوم رياضي، علوم تجربي،علوم انساني و علوم و معارف اسلامي شركت نموده وپس از احراز قبولي،دوره ي مذكور را گذرانده و سپس ازطريق آزمون سراسري دانشگاه هاي دولتي و آزاد اسلامي ادامه تحصيل داده و موفق به اخذ مدرك كارشناسي شوند.

5- فارغ التحصيلان تعدادي از رشته هاي كارداني پيوسته فني و حرفه اي كه دوره كارشناسي ناپيوسته رشته تحصيلي آنان مصوب گرديده است،مي توانند در آزمون ورودي مربوط شركت نموده و پس از احراز قبولي، دردانشگاه هاي طرف قرارداد وزارت آموزش وپرورش ادامه تحصيل داده و موفق به اخذ مدرك كارشناسي شوند.

6- كليه فارغ التحصيلان دوره كارداني پيوسته، مي توانند بدون گذراندن دوره پيش دانشگاهي درازمون سراسري دانشگاه هاي دولتي و آزاد اسلامي شركت نموده و پس از احراز قبولي ادامه تحصيل دهند

دكتر امين ارجمند فرد
مدير گروه
07733148399
عبدالرضا يوسفي
كارشناس اموزش
07733148399

رکوردی یافت نشد !

رکوردی یافت نشد !

رکوردی یافت نشد !
دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناوه در سال۱۳۸۲ در یک فضا در درون شهر راه اندازی و تاسیس گردید و در حال حاضر در یک محیط مستقل به وسعت ۳۰ هکتار و در نوار ساحلی خلیج فارس در شهر واقع شده است. بازار تجاري بندر گناوه امروزه به عنوان يكي از بزرگترين، مهمترين و شناخته ترين بازارهاي جنوب كشور به شمار مي رود. که هر ساله میزبان هزاران نفر از مردم سرتاسر ایران است. که برای خرید به این شهر می‌آیند. (که به عنوان بزرگترین قطب تجاری جنوب کشور شناخته شده است.) گناوه کنونی در ساحل خلیج فارس و میان بوشهر بندر دیلم به فاصله هیجده کیلومتری شرق خور امام حسن واقع است. در حال حاضر در این واحد دانشگاهی حدود 1000 دانشجو در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند. این واحد دانشگاهی با دارا بودن تجهیزات آزمایشگاهی و سالن اجتماعات مجهز ، محیطی مناسب را برای تحصیل دانشجویان فراهم نموده است.